

Londoni elemzők szerint nem valószínű, hogy a katasztrófának hosszan elhúzódó gazdasági következményei lesznek, de fenáll az esélye Japán gazdasági visszaesésének. Ráadásul éppen egy erőteljesebb gazdasági fellendülés közepette érte a természeti csapás az országot. És még azt sem lehet tudni, milyen további események várhatóak Japánban. Hiszen sokan nukleáris katasztrófától tartanak, bár szakértők szerint ez nem fog be következni-hál' istennek.
Tény, hogy az elmúlt években Japán gazdaságilag meggyengült, és tavaly Kína leelőzte a nemzetgazdaságok ranglistáján, így jól jött az országnak az elmúlt hónapokbeli fellendülés. De a természet közbeszólt. Szörnyű látni a tragédia következményeit, ahogy a halottak száma egyre nő, és a gazdasági károk...Egyes elemzések szerint a károk elérhetik a 100 milliárd dollárt. az újjáépítésből az államra háruló költségvetési terhek pedig valószínűleg tovább rontják a japán közfinanszírozás állapotát.
Szüksége van tehát a japánoknak a külföldi segítségre. Szerncsére az USA segít, pénzügyi segélyekkel is és különböző amerikai humanitárius szervezetek misszionáriusaival valamint katonákkal közvetlenül a munkálatokban is. Ezenkívül az EU és további 49 ország is felajánlotta a segítségét.
Reméljük, hogy Japánnak sikerül majd talpra állnia a katasztrófa után.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése